Czym jest odpływ liniowy?

Odwodnienie liniowe prysznica to wkomponowana w podłogę rynienka (odmiennie przewód, korytko), pokryta rusztem (kratką, maskownicą, sztabą), znajdującym się na poziomie podłogi. W korytku składa się woda, jaka kierowana jest następny do ścieku. Ruszt stanowi jedyny widoczny element umieszczonego systemu. Wyjście to wtedy gościło przede wszystkim w budynkach sportowych lub szpitalach. Obecnie jeszcze powszechniej widzimy je w domkach jednorodzinnych.

Odpływ liniowy – co to takiego?

Odpływ liniowy określany jest także odpływem łazienkowym czy odwodnieniem liniowym. Odpowiada on za odprowadzenie wody, jaka stosowana jest w momencie mycia się pod prysznicem. Gdy jest wielokrotnie stosowany odpływ liniowy? Prysznic, do jakiego stosuje się tego typu odpływ, określany jest nierzadko bezbrodzikowym, ponieważ w przeciwieństwie do standardowych wyjść, nie ma miski brodzikowej. Podłoga prysznicu jest na tymże samym poziomie, jak pozostała przestrzeń toalety.

Zalety odpływów liniowych

Odwodnienie liniowe zapewnia zdecydowanie większe możliwości kompozycji toalety, jest elegancje, doskonale dostosowane do pomieszczenia oraz niezwykle wygodne. Wyjście jest atrakcyjną opcją dla standardowych akrylowych brodzików. Cieszy się jeszcze większą sławą we własnym kraju oraz jeszcze bardziej ekscytuje inwestorów, jacy chcą przygotować ładne oraz efektywne pomieszczenia. Odpływy liniowe mają także przewagę w toaletach, w jakich nie sprawdzają się klasyczne wymiary brodzików. Też brak progów znaczenie ułatwia kąpiel osobom niepełnosprawnym.

Comments are closed.