Jak wybrać idealny zestaw prysznicowy?

Wybierając idealny zestaw prysznicowy przede wszystkim należy postawić na jego jakość, a następnie dobrać odpowiedni jego komplet elementów. Dzięki temu kąpiele będą nie tylko dbaniem o higienę osobistą, ale także chwilą relaksu i rozkoszy. W dodatku bardzo oszczędnej.

Zestaw prysznicowy i jego elementy

Wyróżnia się dwa rodzaje zestawów prysznicowych, nadtynkowy i podtynkowy. W ich skład podsatwowy wchodzą słuchawka prysznicowa, kran oraz deszczownica. Koneserzy długich kąpieli często wybierają zaś zestaw prysznicowy z dodatkowymi dyszami masującymi. Warto zwrócić uwagę na rodzaj baterii znajdującej się w kabinie. Istotne jest, aby miała ona wmontowaną termostatyczną głowicę, a kran perlator. Elementy te zapewniają bowiem dużą oszczędność wody.

Przede wszystkim jakość

Dobrej jakości zestaw prysznicowy będzie służył latami. W dodatku jego czyszczenie stanie się nie tylko łatwe, ale również szybkie. Smugi i zacieki nie będą już spędzały snu z powiek, jeśli chromowany zestaw prysznicowy swoją powierzchnię będzie miał pokrytą specjalną powłoką, odporną na uszkodzenia i zabrudzenia. Łatwe w utrzymaniu czystości są również mosiężne zestawy prysznicowe. Eksperci uważają, że zapewniają one najwyższą jakość podczas użytkowania, jak również są mało awaryjne. Regularne czyszczenie środkami do tego przeznaczonymi zapewnia im elegancki wygląd przez długi czas oraz zapobiega osadzaniu się resztek mydła oraz kamienia. W dbaniu o czystość pomogą  także gumowe i silikonowe elementy, które  można wymontować i dokładnie umyć. 

Comments are closed.