Jakie lustro łazienkowe wybrać?

Czas wykańczania i dekorowania łazienki to jeden z końcowych i wcale nie takich łatwych etapów urządzania mieszkania. To właśnie detale i inne niezbędne elementy wpływają na jej atrakcyjność. Dotyczy to między innymi lustra. Chyba nikt nie wyobraża sobie porannej toalety, mycia zębów, makijażu, czy golenia bez tego elementu zawieszonego na ścianie. Wybierając lustro do łazienki, warto zwrócić uwagę na kilka niezbędnych kwestii.

Co jest ważne przy wyborze lustra?

Wybór luster na rynku jest szeroki. Podczas tej czynności warto zastanowić się nad pożądanym kształtem, pasującym stylem i odpowiednim dla nas wymiarem. Najważniejszą kwestią jest dopasowanie rozmiaru do wielkości pomieszczenia, w którym zawiśnie lustro. Dla posiadaczy małych łazienek polecane są duże lustra łazienkowe, które posiadają zdolność powiększania wnętrz. Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na jakość wykonania, aby służyło nam przez długie lata.


Na jaki kształt i styl się zdecydować?

Warto pamiętać, że lustro łazienkowe to nie tylko element użytkowy, ale może pełnić także funkcje dekoracyjne. W przypadku stylu warto zachować spójność z resztą pomieszczenia i wybrać takie, które idealnie wkomponuje się w zaprojektowaną przez nas przestrzeń. Producenci luster oferują wiele kształtów i rozmiarów. Ich wybór zależy od osobistych preferencji. Od lat najpopularniejsze pozostają kształty prostokąta, ale ostatnimi czasy na popularności zyskują owale oraz nieregularne figury.

Comments are closed.