Jakie płytki ścienne wybrać do łazienki?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Powinno być ono funkcjonalne, a zarazem wygodne w użytkowaniu. Istotne jest również to, aby powierzchnie podłogowe oraz ścienne były łatwe w czyszczeniu. Pozwoli to utrzymać optymalny poziom higieny. Wybierając płytki ścienne należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd wizualny, ale również jakość. Powinny być one dobrze dopasowane do aranżacji, a jednocześnie wytrzymałe i niepodatne na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Niewielkie płytki ścienne

Wybierając małe płytki ścienne do łazienki trzeba liczyć się z koniecznością wykonania dużej liczby fug. Nie zawsze będzie to wyglądać dobrze. Jest to rozwiązanie polecane przede wszystkim do niewielkich pomieszczeń. Jeśli wybierzemy płytki o sporej powierzchni, to będziemy musieli przycinać je w okolicach urządzeń sanitarnych. Jest to dodatkowe utrudnienie.

Małe płytki ścienne są również bardziej wymagające podczas układania. Jeśli pomieszczenie jest bardzo małe, to warto postawić na jasne wykończenie powierzchni. Modne są również płytki o lustrzanym wykończeniu, więc wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Płytki z geometryczną fakturą

Płytki łazienkowe tworzące geometryczną fakturę to prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne wzornictwo. Jest to najlepszy wybór do aranżacji modernistycznych. Obok takiego wykończenia powierzchni ciężko przejść obojętnie. Będzie to prawdziwa ozdoba ścienna.

Dobrym wyborem są płytki ceramiczne, które świetnie znoszą wilgoć, a także uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że przez długi czas będą wyglądać zupełnie jak nowe.

Comments are closed.