Montaż podtynkowej baterii prysznicowej

Coraz częściej stosowane podtynkowe baterie prysznicowe posiadają liczne zalety i pozwalają na funkcjonalną i estetyczną aranżację łazienki. Bateria tego rodzaju sprawdzi się doskonale zwłaszcza w kabinie prysznicowej pozbawionej brodzika, która zamiast tego wyposażona została w liniowy odpływ umiejscowiony w posadzce.

Montaż baterii prysznicowej podtynkowej

Aby bateria podtynkowa mogła działać sprawnie i długo, konieczne jest jej prawidłowe zainstalowanie. Montaż tego rodzaju armatury jest bardziej wymagający niż ma to miejsce w przypadku baterii natynkowych. Końcowy efekt jest jednak z całą pewnością wart wysiłku. W ścianie we wnętrzu kabiny prysznicowej należy wykuć otwór, który pomieści podtynkową część baterii oraz rurki, które odpowiadają za doprowadzanie wody do zestawu. Środek baterii zazwyczaj umiejscawiany jest w odległości około 110 – 120 centymetrów od wysokości podłogi, co przekłada się na optymalny komfort użytkowania.

Montaż deszczownicy i elementów natynkowych

Kolejnym etapem instalacji jest wykucie bruzd dla rur, które doprowadzą wodę do umiejscowionej nad baterią prysznicową deszczownicy. Dodatkowe elementy takie jak słuchawka prysznicowa oraz dysze z hydromasażem wymagają zastosowania bateria podtynkowa z przełącznikiem na kilka elementów wyjściowych. Po sprawdzeniu poprawności ułożenia rur doprowadzających wodę można zatynkować bruzdy, aby kontynuować prace wykończeniowe. Prawidłowo zainstalowane baterie prysznicowe podtynkowe będą długo służyły i prezentowały się estetycznie.
Oferta sprzedażowa baterii prysznicowych dostępna pod adresem: https://www.ekspercilazienek.pl/baterie-prysznicowe-podtynkowe

Comments are closed.