Płytki heksagonalne

wnętrze stworzone z płytek heksagonalnych

Płytki to niezwykle ważny element wykończenia wnętrza, nie bez powodu więc ich wybór często spędza sen powiek. Dobrze dobrane potrafią odmienić każde wnętrze, warto wiec podążać za najnowszymi trendami, a wśród nich dominują płytki heksagonalne.

Kształt ma znaczenie

Płytki heksagonalne swoim kształtem przypominają plaster miodu (stąd też często nazywane są one „plastrem miodu”). Płytki sześciokątne stały się niezwykle popularne i już od kilku lat bardzo chętnie wybierane są jako nowoczesne i oryginalne wykończenie wnętrz. Ten typ płytek cechuje się niezwykłą oryginalnością, niepowtarzalnością oraz swego rodzaju elegancją. Płytki o tym niezwykle specyficznym kształcie pozwalają na wykreowanie ciekawych, wręcz interesujących wnętrz i doskonale zdają sobie z tego sprawę osoby, które z designem są za pan brat.

Trendy górą

Długa obecność na rynku takich płytek heksagonalnych potwierdza, to, że wszystkie geometryczne motywy dekoracyjne bardzo mocno trzymają się w trendach od wielu już lat. Heksagony doskonale pasują na ścianę, jak i na podłogę. Zwykle projektanci wnętrz zalecają skupienie się na jednym miejscu, ponieważ taki krok pozwala na doskonałe wyeksponowanie unikatowości tych płytek. Tu także warto mieć na uwadze, że nadmiar tego dość charakterystycznego dekoru w jednym pomieszczeniu mógłby nieco przytłaczać całe wnętrze. Spośród wielu dostępnych na rynku propozycji, klienci mogą wybierać różne formaty heksagonów (zarówno od płytek dużych, po takie najdrobniejsze, znane jak mozaika heksagonowa). Tu zwykle należy kierować się zasadą, że w małych pomieszczeniach powinniśmy wybierać większe formaty, zaś w tych przestronnych duże.

Comments are closed.