Podłoga w salonie – jak ją zaaranżować?

nowoczesne płytki do salonu

Czy płytki ceramiczne sprawdzą się na podłodze w salonie? Czemu nie. Jak zaaranżować podłogę w salonie używając płytek podłogowych?

Przyzwyczailiśmy się do podłogi w salonie, która wykonana jest z desek, paneli, czy parkietu. Są to piękne podłogi ale wymagają pracy, dbałości i są dosyć delikatne. A gdyby tak zastąpić je płytkami ceramicznymi?

Płytki drewnopodobne – ceramika limone

Drewno jest klasycznym rozwiązaniem. Moda na nie nigdy nie minie. Zawsze będzie kojarzyło się z wnętrzem eleganckim, klasycznym, a jednocześnie ciepłym i przytulnym. I właśnie takie zadanie stoi przed płytkami drewnopodobnymi kolekcji ceramiki limone.

Płytki ceramiczne mają zasadniczą zaletę w porównaniu do podłóg drewnianych. Są łatwiejsze w pielęgnacji i trwalsze. Podłogę z płytek wystarczy odkurzyć, a następnie umyć mopem, by wyglądała pięknie czysto i zachwycała nas strukturą drewna. O podłogę z drewna trzeba dbać. Musimy ją cyklinować, lakierować oraz czyścić specjalnymi preparatami.

Nowoczesne wnętrze

A jak płytki ceramiczne sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych? Salon w nowoczesnym stylu to idealne miejsce dla płytek polerowanych w różnych kolorach- od bieli po grafit, dokładnie tak jak w kolekcjach Katalea lub Negros ceramiki limone.

Połyskująca powierzchnia to idealna podstawa dla aranżacji uwzględniającej komplet wypoczynkowy i minimalistyczny zestaw mebli. W takim wnętrzu możemy pokusić się o łączenie płytek w różnych, ale jednak zbliżonych do siebie kolorach. Takie połączenie zagwarantuje wyrazisty styl i nikt nie przejdzie obojętnie nad taka aranżacją.

Niewielkie mieszkanie

Warto również zastosować wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi w niewielkich mieszkaniach, gdzie często kuchnia jest otwarta na salon. Dzięki takiemu zabiegowi możemy wydzielić optycznie salon i kuchnię.

Płytki w salonie dają wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawdzają się w wielu stylach wnętrzarskich i dają ciekawe efekty wizualne.

Comments are closed.