Różne typy kafli drewnopodobnych

Kafle drewnopodobne są bardzo lubianym materiałem wykończeniowym, który pojawia się w wielu domach, a także w miejscach użyteczności publicznej. Łatwość utrzymania tego typu płyt w czystości, a także bardzo ładny wygląd sprawiają, że coraz częściej możemy je spotkać. Z tego też względu producenci oferują różnego typu kafle drewnopodobne nawet takie, które imitują wzór egzotycznych drzew.

Różne rozmiary kafli drewnopodobnych

Na rynku znajdziemy różne rozmiary kafli drewnopodobny. Występują one jako kafle standardowe lub też wielkoformatowe. Wielkoformatowe kafle drewnopodobne są dziś bardzo popularne, ponieważ pięknie prezentują się we wnętrzach, są też szybsze w układaniu, a także minimalizują ilość powstających fug, co też nie zawsze jest lubiane przez poszczególne osoby. Producenci oferują kafle drewnopodobne o różnych rozmiarach, jednak najczęściej pojawiają się podłużne płytki podłogowe, które wyglądem najbardziej odzwierciedlają drewniane deski. Co więcej producenci zadbali także o to, by kafle odwzorowywały rozmiary standardowych drewnianych desek, przez co też układając tego typu podłogę mamy wrażenie, że działamy na prawdziwych deskach. Najwięcej tego rodzaju płytek ceramicznych drewnopodobnych ma kształt podłużny, jednakże również zwolennicy innych wzorów znajdą coś dla siebie, ponieważ tego typu kafle znajdziemy także w postaci kwadratów o wymiarach 40 x 40 cm lub 60 x 60 cm.

Najważniejsze parametry kafli drewnopodobnych

Decydując się na zakup kafli drewnopodobnych w pierwszej kolejności szukamy takich, które najbardziej będą zbliżone kolorem i fakturą do naszego ulubionego drewna. Bardzo rzadko klienci myślą o parametrach technicznych, co też jest ogromnym błędem, ponieważ to właśnie te parametry decydują o tym, czy kafle będą spełniać swoje funkcje przez długie lata.

Comments are closed.