Jak urządzić łazienkę

Urządzenie łazienki nie jest prostą sprawą. To najczęściej najmniejsze pomieszczenie w naszym domu. Dlatego musimy optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Jak urządzić naszą łazienkę?

Na początku musimy podjąć chyba najistotniejszą decyzję. Wanna czy prysznic. Oba mają wady i zalety, ten drugi z pewnością lepiej się sprawdzi w małych pomieszczeniach. Pewnym kompromisem, który zadowoli wszystkich domowników może być wanna z funkcją prysznica.

Kolejna ważna decyzja to wybór odpowiednich płytek. Warto się nad nią dłużej zastanowić ponieważ remonty łazienki wykonujemy raczej rzadko. W ostatnich latach prawdziwym hitem są płytki imitujące beton czy egzotyczne drewno. To świetne rozwiązanie dla osób, które lubią nowoczesne i niebanalne rozwiązania.

Więcej światła w naszej łazience!

Łazienki to też pomieszczenia, które zazwyczaj są pozbawione okien. Dlatego musimy zadbać o ich odpowiednie doświetlenie. Jeden punkt światła to zdecydowanie za mało. Warto zdecydować się na przykład na kinkiety w okolicach lustra. Dzięki nim znacznie łatwiej będzie nam się umalować czy dokładnie ogolić.

Warto też stosować duże lustra. Optycznie powiększą przestrzeń, a także będą odbijać światło.

Jeśli nasza łazienka jest bardzo mała to warto zdecydować się jasne, jednokolorowe płytki zarówno na ścianach jak i na podłodze. Dzięki temu optycznie nasza łazienkę. Sztuczkę z lustrami z powodzeniem stosowali już Starożytni Rzymianie. Warto korzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

Comments are closed.