Na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny?

Mogłoby się wydawać, że zakup wanny jest czymś banalnym, ale w praktyce bywa z tym już różnie. Bogactwo i różnorodność asortymentu jest jak najbardziej plusem, gdyż każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Niestety przy zbyt dużym wyborze może pojawić się problem ze zdecydowaniem się na wybór konkretnego modelu besco wanny. Co w takim razie ma największe znaczenie podczas wybierania wanny do swojej łazienki?

Wybieramy besco wannę

Wanien besco jest wiele do wyboru. Jedne są ładniejsze i bardziej funkcjonalne od drugich, co wcale nie ułatwia zadania. Bardzo ważne jest to, z jakiego materiału została wykonana wanna. Do wyboru są modele akrylowe, stalowe, drewniane, kamienne, szklane czy konglomeratowe. Do najpopularniejszych zalicza się te akrylowe i stalowe emaliowane. Akryl jest materiałem bardzo sztywnym, o wysokiej żywotności, gładkim, błyszczącym i o właściwościach antybakteryjnych. Ten odlewany nie odkształca się ani nie pęka.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Ważną kwestią przy wyborze wanny jest kształt w zależności do tego jakim metrażem dysponujemy w swojej łazience. Wanny dostępne są w wersji asymetrycznej, narożnej i prostokątnej. Znaczenie mają także wartości dodane. Należy zwrócić uwagę na dodatkowe właściwości wanien typu integrowane siedzisko, odpływ znajdujący się na środku, ergonomiczny kształt, możliwość napuszczania ciepłej wody wzdłuż części lędźwiowej kręgosłupa, system hydromasażu zagłówki, uchwyty czy parawany nawannowe. Wszystko to przekłada się na funkcjonalność wanny oraz wpływa na komfort użytkowania. Przykładowo miłośnicy czytania lektury podczas kąpieli mogą wybrać wannę z wygodnymi podłokietnikami.

Comments are closed.