Jakie zalety mają niskie brodziki prysznicowe?
Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w domowej łazience niskiego brodzika, który wystaje jedynie 2-3 cm ponad powierzchnię posadzki. Stanowi on bowiem świetne połączenie modnego designu z wysoką funkcjonalnością. Doskonale pasuje zwłaszcza do wnętrz zaprojektowanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim bądź industrialnym.
Bezpieczeństwo na optymalnym poziomie
Na rynku w takich sklepach jak np. ekspercilazienek, dominują niskie brodziki wykonane z akrylu, ceramiki, naturalnego kamienia, konglomeratu oraz maty silikonowej. Przeważnie mają kształt kwadratowy albo prostokątny, choć trafiają się też modele półokrągłe. Standardowe wymiary to 120 x 120 cm i 100 x 180 cm. Niezależnie od parametrów technicznych, omawiane konstrukcje zaskakują maksymalną wygodą eksploatacji, co wynika bezpośrednio z braku konieczności pokonywania wysokiego progu (łatwość wchodzenia i wychodzenia). Są idealnym rozwiązaniem dla małych dzieci, seniorów czy osób z mocno ograniczoną sprawnością ruchową, gdyż nie stwarzają ryzyka doznania poważnej kontuzji wskutek przypadkowego potknięcia.
Niskie brodziki jako gwarancja łatwego czyszczenia i nie tylko
Brodziki wyposażone w niski próg dyskretnie współgrają z posadzką, a swoje istnienie sygnalizują niemal wyłącznie poprzez kolor i fakturę. Optycznie powiększają przestrzeń, co odgrywa ważną rolę w łazienkach o niewielkim metrażu. Ze względu na kompaktowy rozmiar i znikomą ilość zakamarków zapewniają bezproblemowe utrzymanie w należytej czystości. Wystarczy co jakiś czas przetrzeć ich powierzchnię gąbką nasądzoną w wodzie z dodatkiem płynu, a następnie spłukać całość. Oto pozostałe istotne atuty niskich brodzików:
- nie wymagają instalowania odpływu liniowego
- wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne (dopuszczalne obciążenie wynosi nawet do 1 tony)
- występują w szerokiej palecie stylistycznej i kolorystycznej