Umywalka nablatowa czy podblatowa? co sprawdzi się lepiej?

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów w łazience. Nadają ton i charakter pomieszczeniu, a także pełnią ważną funkcję użytkową, w ciągu dnia są używane częściej niż wanny czy prysznice. Myjemy w nim ręce, zęby i twarz, robimy szybkie mycie, depilację i kilka innych czynności. Wybór odpowiedniego zlewu jest więc oczywiście bardzo ważny! W przeszłości w łazience królowały umywalki. Podczas remontu lub projektowania nowej łazienki jedną z ważnych decyzji, które musimy podjąć, jest rodzaj umywalki. Umywalka nablatowa, wbudowana w blat czy pod blat? Który wybrać? Poznaj zalety i wady tych rozwiązań.

Umywalka nablatowa czy podblatowa?

Nad blatem łazienkowym znajduje się umywalka nablatowa. Ważne jest, aby upewnić się, że możesz swobodnie poruszać się w łazience. W tym celu każda umywalka potrzebuje co najmniej 70 cm przestrzeni. Same umywalki nablatowe mogą być węższe, ponieważ wiele ich funkcji po prostu przejmuje blat. Zaletą korzystania z umywalki nablatowej jest to, że na blacie możemy umieścić różne przybory łazienkowe lub inne drobne przedmioty. Czyszczenie zlewozmywaków i blatów jest również łatwe. Do wyboru masz rozwiązania w różnych rozmiarach i kształtach: owalne, okrągłe, prostokątne, kwadratowe oraz w różnorodnej kolorystyce. Popularne są umywalki przypominające antyczne misy.

Czym cechuje się umywalka podblatowa?

W przeciwieństwie do modeli nablatowych, modele podblatowe instaluje się pod powierzchnią blatu, dzięki czemu widoczne jest tylko wnętrze. Największą zaletą umywalki podblatowej jest miejsce na blacie, jednak zajmuje ona dużo miejsca pod blatem, ograniczając miejsce na kosmetyki czy środki higieny osobistej. Ten typ umywalki należy zabudować tak, aby ukryć syfon. Jednak zaletą jest to, że można zainstalować niskoprofilową baterię łazienkową, aby woda nie rozpryskiwała się. Umywalka podblatowa z Ekspercilazienek nie sprawia problemu w utrzymaniu czystości, jej krawędź znajduje się pod blatem i wystarczy ją przetrzeć szmatką. 

Comments are closed.