Płytki na schody – jakie wybrać, by połączyć funkcjonalność i estetykę?

Płytki na schody to podstawowy element wykończenia zarówno schodów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W zależności od miejsca użycia, powinny spełniać nie tylko funkcję estetyczną, ale również praktyczną, zapewniając bezpieczeństwo i wygodne użytkowanie na długie lata. Dowiedz się, jakie płytki schodowe wybrać i na co zwrócić uwagę.

Płytki schodowe – niepozorny element, którego nie można pominąć

Płytki schodowe to bardzo ważny element wykończenia zarówno wnętrza, jak i zewnętrznej części domu czy mieszkania. Poza swoją praktyczną funkcją, jaką jest zabezpieczenie powierzchni przed uszkodzeniami, eksploatacją czy czynnikami atmosferycznymi, powinny pełnić również funkcję estetyczną. Na szczęście obecnie wybór jest duży, dzięki czemu każdy znajdzie płytki na schody idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Płytki na schody wewnętrzne – dekoracja każdego wnętrza

Płytki na schod. wewnętrzne to często wyzwanie dla dekoratorów wnętrz. Poza swoją funkcjonalnością, muszą one bowiem spełniać również funkcję swoistej dekoracji, dopasowując się stylem i charakterem do reszty wnętrza.

płytki na schody

Wiele sklepów oferuje na szczęście bogaty wybór tego rodzaju płytek. Dostępne są zarówno modele klasyczne – gładkie i jednokolorowe, które idealnie wpasują się w minimalistyczne wnętrza, jak wzorzyste, np. o fakturze drewna, marmuru, czy innego materiału, które świetnie skomponują się z wykorzystanymi do ozdoby domu wykończeniami.

Praktycznie i bezpiecznie, czyli płytki na schody zewnętrzne

Jeśli chodzi płytki na schody zewnętrzne, tu poza funkcjonalnością ważne jest również ich praktyczne zastosowanie. Choć płytki schodowe wykorzystywane na zewnątrz również powinnym być dopasowane do reszty estetyką, muszą także spełniać kilka podstawowych funkcji, jak choćby zabezpieczenie schodów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Płytki na schody zewnętrzne powinny być przede wszystkim bezpieczne, czyli np. antypoślizgowe, aby mogły sprawdzić się w warunkach zimy i mrozu. Warto w tym celu wykorzystać płytki o chropowatej, nieregularnej strukturze, która zapewni efekt przeciwpoślizgowy.

Co więcej, zewnętrzne płytki schodowe muszą być łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu – stosowane poza wnętrzem wykończenie o wiele łatwiej ulega bowiem uszkodzeniom i jest narażone na działanie czynników zewnętrznych. Warto więc zadbać o to, by płytki na schody zewnętrzne były łatwe w czyszczeniu i konserwacji.

Niezależnie od tego, jakie płytki na schody wybierzemy, powinniśmy zadbać o to, by ich jakość była jak najwyższa. Lepsze materiały i skuteczne rozwiązania jeśli chodzi o wykończenie, z pewnością zabezpieczą nasze schody na lata, a my nie będziemy musieli martwić się o częste wymiany, czy dodatkowe zabezpieczanie powierzchni.

Comments are closed.