Ściana z cegieł w salonie
Posiadanie w pokoju dziennym ceglanej ściany – jednej, dużej – sprawia, że w pomieszczeniu tworzy się jedyny w swoim rodzaju klimat. Odpowiednie oświetlenie rzucające subtelne światło jedynie od góry sprawi, że pokój tonący w półmroku będzie niezwykle przytulny, mimo surowości, jaką teoretycznie powinny nadawać mu cegły.
Kolor cegieł
W zależności od wybranej barwy ściana będzie się prezentować zupełnie inaczej i, co za tym idzie, będzie pasować do zupełnie innego stylu. Ponadczasowa klasyka czerwonej cegły idealnie nada się do loftowych wnętrz, które z metalowymi elementami wykończenia doskonale współgrają z surową cegłą.
Niezwykle popularne odcienie bieli na stylizowanej, starej cegle idealnie komponują się z subtelnym, ciepłym oświetleniem i klasycznymi, prostymi meblami.
Skąd cegły
Jest wiele źródeł, z jakich można skorzystać, chcąc posiadać ceglaną ścianę. Jednym z rozwiązań najprostszych jest zakup płytek imitujących cegłę w supermarketach budowlanych, gdzie wybór jest naprawdę szeroki. Od prostych, biały wzorów, przez czerwoną klasykę aż do ciemnych, granitowych powierzchni.
Cegiełki na ścianę zwykle wykonana są z gipsu, który dzięki swojej stosunkowo niskiej wadze i właściwościom pozwala ścianie oddychać. Gipsowe odlewy można zakupić również przez internet, w którym aż roi się od atrakcyjnych propozycji.
Układanie cegły
W internecie jest wiele filmów ukazujących jak prosto i bez żadnych komplikacji ułożyć na własnej ścianie imitację cegły. Jest to żmudny i dosyć wolny proces, ale do wykonania. Jeśli jednak nie ma się smykałki do prac wykończeniowych warto pozostawić sprawę ekspertowi, dla którego ułożenie takich płytek nie będzie stanowiło żadnego wyzwania.
W marketach budowlanych często można zwyczajnie zgłosić się do punktu obsługi klienta i poprosić o pomoc w zakresie znalezienia specjalisty.