Alternatywy dla surowców naturalnych w aranżacji wnętrz

imitacja kamienia na ścianie

W inspiracjach wnętrzarskich z magazynów i serwisów internetowych, bardzo często pojawiają się naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno. Są one eleganckie, długowieczne i uniwersalne – pasują do praktycznie wszystkich stylów i pomieszczeń. Ich jedyną wadą jest w zasadzie cena. Z tego względu, dużym zainteresowaniem cieszą się wyroby drewno- i kamienio- podobne.

Ta sama jakość, niższa cena

Produkty, które wyglądają na wykonane z surowców naturalnych, takie jak płytki kamieniopodobne, charakteryzują się znacznie niższą ceną od oryginalnych materiałów pochodzenia naturalnego. Można nimi wykończyć większe powierzchnie za mniejsze pieniądze, co jest ich ogromną zaletą. Produkty tego typu stanowią świetną alternatywę również ze względu na fakt, że zachowują te same, a często nawet lepsze właściwości użytkowe (np. wyższą klasę ścieralności, większą odporność na wilgoć).

Ochrona środowiska

Płytki kamieniopodobne mają także dodatkową zaletę, niezwiązaną z aspektami finansowymi czy użytkowymi – są ukłonem w stronę dbałości o środowisko. Ich produkcja nie wymaga bowiem eksploatacji naturalnych złóż i nie przyczynia się do ingerencji w zasoby ziemskich minerałów. Każdy człowiek, który chce mieć kamienną podłogę czy ścianę, a jednocześnie zadbać o los naszej planety, powinien więc wybierać syntetyczne produkty kamieniopodobne.

Płytki kamieniopodobne do złudzenia przypominają kamień naturalny, a są od niego o wiele tańsze. Dodatkowo, charakteryzują się takimi samymi lub lepszymi właściwościami użytkowymi. Co więcej, pozwalają dbać o środowisko. Zdecydowanie warto na nie postawić.

Comments are closed.